System VRC (Vario Remote Control) służy do inteligentnego bezprzewodowego zarządzania ogrzewaniem w Twoim domu. Zarządzanie i monitorowanie jest całkowicie zdalne i niezależne od miejsca, w którym przebywasz.

Przy pomocy aplikacji na Twoim smartfonie lub przeglądarki w komputerze możesz otwierać lub zamykać zawory na grzejnikach, sterować źródłem ciepła, kontrolować temperaturę i wilgotność w pomieszczeniach, włączać i wyłączać ogrzewanie.

System VRC pozwala ustawić temperaturę indywidualnie dla każdego pomieszczenia

Indywidualne ustawienia dla każdego pomieszczenia

Unikalną cechą systemu VRC jest możliwość programowania temperatur oddzielnie dla każdej głowicy termostatycznej i dla każdego pomieszczenia.

W przypadku klasycznego naściennego termostatu można ustawić tylko temperaturę dla pomieszczenia, w którym termostat jest zamontowany.

W systemie VRC każdy element może działać osobno i mieć własne ustawienia.

By ułatwić ustawianie temperatur aplikacja pozwala na zdefiniowanie trzech globalnych wartości zadanych temperatur - Obniżonej, Komfortowej i Podwyższonej.

Głowica elektroniczna VRC Głowica elektroniczna VRC Głowica elektroniczna VRC
 

Kontrola temperatury i wilgotności

Dokładny monitoring temperatury i wilgotności zapewniają czujniki, które również stanowią oddzielny element systemu. Możesz je umieścić w każdym pomieszczeniu lub tylko w wybranych. Każda z głowic również ma czujnik temperatury ale w przypadku większych pomieszczeń, nietypowego układu pomieszczenia lub po prostu takich, w którym mamy kilka źródeł ciepła warto zastosować dodatkowy, bardziej precyzyjny czujnik.

Dane z czujników są zapisywane w systemie co pozwala w przyszłości lepiej planować i optymalizować ustawienia temperatury.

Czujnik temperatury i wilgotności systemu inteligentnego zarządzania ogrzewaniem Vario Remote Control

Inteligentny programator tygodniowy

Dzięki zastosowaniu algorytmu PID w sterowaniu temperaturą, możemy uzyskać dużą dokładność w ustawianiu temperatury w pomieszczeniach. Oprogramowanie Systemu VRC optymalizuje pracę grzejników pod kątem maksymalnego komfortu przy minimum zużycia energii cieplnej.

Prosta aplikacja do zarządzania ciepłem

Przy pomocy prostej aplikacji możesz zarządzać ciepłem z dowolnego miejsca. Aplikacja umożliwia ręczną doraźną zmianę ustawień temperatury, zmianę ustawień programatora, kontrolę pracy urządzeń, kontrolę temperatury i wilgotności, konfigurację systemu. Aplikacja działa na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Aplikacja VRC Aplikacja VRC Aplikacja VRC
 

Panel do zarządzania na komputerze

Zarządzać ciepłem można nie tylko poprzez aplikację ale również wykorzystując przeglądarkę internetową na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Oszczędność - lepsze wykorzystanie energii

Instalując zawory termostatyczne System VRC na grzejnikach, możemy uzyskać lepsze wykorzystanie energii cieplnej z gorącej wody doprowadzanej do grzejnika. Poza tym indywidualnie ustawione pory grzania i wartości temperatur dla każdego z pomieszczeń wpływają na zmniejszenie ilości zużywanej energii cieplnej. Dzięki temu możemy zaoszczędzić do 30% zużywanej energii cieplnej w mieszkaniu.

Całkowicie polski produkt

Zazwyczaj systemy inteligentnych domów to domena zagranicznych producentów. System inteligentnego sterowania ogrzewaniem VRC to produkt polski, opracowany przez jednego z wiodących polskich producentów zaworów termostatycznych, firmę Vario term. Decydując się na zakup systemu VRC możemy więc liczyć na gwarancję i pomoc techniczną producenta, a nie tylko dystrybutora. Dodatkowym atutem jest również to, że aplikacja do zarządzania systemem jest całkowicie po polsku co ułatwia obsługę systemu.

Przejdź do strony produktowej Systemu VRC